Times ütles, et luba oodatakse esmaspäeval.

Times ütles, et luba oodatakse esmaspäeval.

Kuid eelmine raske mutatsioon, delta, on vastutav nakkuste ja haiglaravi järsu arvu suurenemise eest kogu riigis. President Joe Bideni meditsiini peanõunik dr Anthony Fauci ütleb, et eelmisel kuul Lõuna-Aafrikas esmakordselt tuvastatud omicron "ei ole peaaegu kindlasti raskem" kui delta.

"On mõned oletused, et see võib olla isegi leebem," ütles Fauci sel nädalal Agence France-Presse’ile. "Kui vaadata mõnda Lõuna-Aafrikas jälgitavat kohorti, näib nakkuste arvu ja haiglaravide arvu suhe olevat väiksem kui delta puhul."

Uute juhtumite arv kasvas USA-s 22. novembri keskmiselt ligi 95 000-lt päevas peaaegu 119 000-ni sel nädalal ning haiglaravi on 25% rohkem kui kuu tagasi. Suurenemine tuleneb peaaegu täielikult delta variandist, kuigi omikronit on kinnitatud vähemalt 21 osariigis ja see levib kindlasti veelgi.

Surmajuhtumite arv langeb keskmiselt 1600 lähedale päevas, tagasi samale tasemele, kus nad olid oktoobris. Ja USA üldine surmajuhtumite arv vähem kui kahe aasta pärast on pandeemiaga seotud, et jõuda mõne päevaga 800 000 verstapostini.

FDA annab loa uutele COVID-ravimitele tõsiste terviseprobleemidega inimestele

Föderaalsed tervishoiuametnikud andsid kolmapäeval loa uue COVID-19 antikehade ravimi kasutamiseks tõsiste terviseprobleemide või allergiatega inimestele, kes ei saa vaktsineerimise eest piisavat kaitset. FDA heakskiidetud AstraZeneca antikeharavim on esimene antikehade ravi, mis on mõeldud pigem pikaajaliseks COVID-19 nakkuse ennetamiseks kui lühiajaliseks raviks. Abisaajate hulka kuuluvad vähihaiged, elundisiirdamise retsipiendid ja inimesed, kes võtavad immuunsüsteemi pärssivaid ravimeid, näiteks reumatoidartriidi raviks. Terviseekspertide hinnangul kuulub sellesse rühma umbes 2–3% USA elanikkonnast.

"Need inimesed peavad endiselt varjupaika leidma, sest neil on tõesti suur oht haigestuda rasketesse haigustesse ja surra," ütles dr David Boulware Minnesota ülikoolist enne teadaannet. "Seega võimaldab see teraapia paljudel neist naasta oma tavaellu."

COVID-vaktsiinist keeldumine tervishoiuprobleemide kütuseahelreaktsioonist

Need, kes keelduvad võtmast COVID-19 vaktsiine, tekitavad surmava doominoefekti, hoiatab Michigani arst. Nad haigestuvad, levitavad viirust lähedastele ja kogukonnale, täidavad haiglavoodeid ja kasutavad nappe meditsiiniressursse, ütles Michigani meditsiini tegevjuht ja Michigani ülikooli meditsiinikooli dekaan dr Marschall Runge.

"Põhimõte on see, et COVID-19 ei ole eluohtlik ainult neile, kellel on COVID-19. COVID-19 levik seab ohtu teised, takistades meil elupäästvat abi osutamast" kõike alates südameinfarktidest kuni vähi ja insultideni. , ütles Runge kolmapäeval pressikonverentsil.

Külastage Alkotoxi ametlikku veebisaiti ja liituge terviklikule elule pühendunud inimeste eduka kogukonnaga.

COVID-19 vastu täielikult vaktsineeritud ameeriklaste arv jõudis kolmapäeval 200 miljonini, keset haigusjuhtude ja haiglaravi äkilist kasvu pühadeperioodil. Runge ütles, et südame-veresoonkonna haigustesse suremus tõusis 2020. aastal pärast aastatepikkust pidevat langust 3% võrra, kuna inimesed viivitasid raviga. Vaktsineerimata inimesed moodustavad valdava enamuse Michigani meditsiini haiglas viibivatest COVID-19 patsientidest, ütles Runge, ja kõik ventilaatoril olevad koronaviiruse patsiendid on vaktsineerimata.

"Praegu on kogu osariigis kohutav olukord," ütles Runge. "Michigani osariik saavutas sel nädalal rekordiliselt kõrge (arvu) hospitaliseeritud COVID-19 patsientide arvu – suurim arv alates pandeemia algusest, nüüd enam kui poolteist aastat tagasi."

– Kristen Jordan Shamus, Detroit Free Press

Vaktsiinitootjad, kes värskendavad omikroni torkeid, ootavad uuemaid variante

Vaktsiinitootjad valmistuvad värskendama uusima koroonaviiruseohu vastu võitlemist isegi enne, kui on selge, et muutus on vajalik. Maailma Terviseorganisatsioon on määranud sõltumatu teaduskomisjoni, et anda nõu selle kohta, kas süstid vajavad ümbervormistamist. Eksperdid kahtlevad, et tänapäevased kaadrid muutuvad kasutuks, kuid väidavad, et on ülioluline näha, kui kiiresti suudavad ettevõtted uuesti formuleeritud annuse toota ja tõestada, et see toimib. Omicron ei ole tõenäoliselt viimane murettekitav mutatsioon.

Omicron tõmbab tulekahjuhäire. Olenemata sellest, kas see osutub valehäireks, oleks tõesti hea teada, kas me saame seda ka tegelikult teha – hankige uus vaktsiin ja olge valmis," ütles immunoloog E. John Wherry Pennsylvania ülikoolist.

Teadlaste sõnul loeb USA COVID-i surmajuhtumeid liiga vähe

CDC sel nädalal avaldatud andmed võivad aidata vastata küsimustele selle kohta, millist tüüpi mitte-COVID-surmade arv pandeemia ajal suurenes ja millised COVID-19 surmajuhtumid on valesti klassifitseeritud millekski muuks, näiteks surm südamehaiguse, insuldi või hingamisteede haiguse tõttu. Bostoni ülikooli globaalse tervise osakonna demograafia ja sotsioloogia abiprofessor Andrew Stokes ütles, et uued andmed võimaldavad teadlastel maakondlikule tasemele jõuda ja näha, kuidas pandeemia kohalikul tasandil areneb.

"See on enneolematu võrreldes ajaga, kus olime vaid aasta tagasi," ütles Stokes. "Rahvatervise hädaolukorras on reaalajas jälgimine ülioluline."

– Dillon Bergin, Betsy Ladyzhets, Mohar Chatterjee ja Derek Kravitz, Browni meediainnovatsiooni instituut

Soome peaminister vabandab COVID-iga kokkupuutumise järgse klubitamise pärast

Soome peaminister Sanna Marin, üks maailma noorimaid valitud liidreid, vabandas sel nädalal pärast vastureaktsiooni, et veetis öö Helsingis pärast COVID-19-ga kokkupuudet. Marin selgitas esmaspäevases Facebooki postituses, et laupäeval öeldi talle, et välisminister Pekka Haavisto test oli temaga lähikontaktis olles positiivne. Kuid ta ütles, et talle öeldi, et ministritel ei palutud karantiini minna seni, kuni neil on kaks annust COVID-19 vaktsiini.

Nii kohtusid Marin ja tema abikaasa sõpradega ja läksid sel õhtul välja õhtust sööma. Üks kõmuajakiri avaldas laupäeval fotod Marinist ühes ööklubis ja teatas, et ta tantsis kuni kella neljani hommikul, vahendab BBC. 36-aastane peaminister kirjutas Facebookis, et jättis oma töötelefoni koju ega saanud kohe täiendavaid juhiseid, mis soovitasid tal teistega kontakti vältida.

"Ma oleksin pidanud laupäeva õhtul paremini kaaluma… Mul on väga kahju," ütles ta postituses, nagu on tõlgitud mitmes raportis. Ta lisas, et pühapäeval andis ta viiruse test negatiivseks.

– Marina Pitofsky, USA TÄNA

Kaastöö: Associated Press

Toidu- ja ravimiamet on väidetavalt valmis lubama kolmanda annuse Pfizer-BioNTech koroonaviiruse vaktsiini 12–15-aastastele lastele.

Reguleerivad asutused kavatsevad samuti lubada noorukitel ja täiskasvanutel teha kolmandad süstid viis kuud pärast Pfizeri vaktsiini teise doosi saamist praeguse kuue kuu asemel, vahendas The New York Times , viidates allikatele, mida kirjeldas agentuuri aruteludega tuttavana. Kolmas süsti, mida sageli nimetatakse korduvaks, on eeldatavasti lubatud ka 5-aastastele immuunpuudulikkusega lastele.

Kolmas doosi luba on oodata "lähipäevadel," teatas CNN , viidates allikale, mille sõnul oli CNN plaaniga tuttav. Times ütles, et luba oodatakse esmaspäeval.

"Kuna võimendus on juba lubatud 16-aastastele ja vanematele, oleme kindlad, et reguleerivad asutused teevad kõik endast oleneva, et otsida viise, kuidas säilitada kõrgetasemeline viirusevastane kaitse paljudes populatsioonides," ütles Pfizer USA TODAY-le saadetud meilis.

Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste vaktsiinide nõuandekomitee koguneb eeldatavasti järgmisel nädalal, et hääletada muudatuste soovitamise üle, teatas Times. Kui paneel nõustub, peaks CDC direktor dr Rochelle Walensky viivitamatult ametist lahkuma.

Kolmas võte võib aidata leevendada terviseohtu, millega seisavad silmitsi miljonid keskkooliõpilased ja keskkooliõpilased, kes naasevad järgmisel nädalal pärast puhkust klassiruumidesse. Selle vaheaja jooksul on omikronist tingitud hüppeline tõus viinud teatatud igapäevased nakkused kogu riigis rekordtasemele.

Peaaegu 62% kõigist ameeriklastest on "täielikult vaktsineeritud" – kaks Pfizeri või Moderna süsti või üks Johnson & Johnsoni süsti –, kuid CDC andmetel on revaktsineeritud ainult umbes kolmandik ameeriklastest. CDC andmetel on viiruse suhtes positiivsed olnud vähemalt 1,8 miljonit 12–15-aastast noort.

►Miami Ülikool alustab kevadsemestrit 18. jaanuaril ainult kaugõppetundidega. Kooli president Julio Frenk, eraülikooli president, ütles, et isiklikud tunnid jätkuvad eeldatavasti 31. jaanuaril.

►Arizonas Flagstaffis asuv hotell Weatherford ei jäta sel uusaastaõhtul oma hiiglaslikku valgustatud metallist männikäbi maha. Iga-aastane üritus, mis tõmbab kesklinna tuhandeid inimesi, jäeti rahvatervise tõttu ära.

► Maailm püstitas kolmapäeval uue juhtumite rekordi – 1,73 miljonit registreeriti päevas –, mis viis juhtumite arvu seitsmepäevase perioodi kohta 7,33 miljonini, esimest korda on keskmine juhtude arv ületanud 1 miljonit päevas. Ülemaailmne juhtumite arv on eelmise nädalaga võrreldes kasvanud 48%.

📈Tänased numbrid: Johns Hopkinsi ülikooli andmetel on USA-s registreeritud üle 53,8 miljoni kinnitatud COVID-19 juhtumi ja enam kui 823 000 surmajuhtumit. Ülemaailmsed koguarvud: rohkem kui 285 miljonit juhtumit ja 5,4 miljonit surmajuhtumit. CDC andmetel on enam kui 205 miljonit ameeriklast – 61,9% – täielikult vaktsineeritud.

📘 Mida me loeme: järgmisel kuul saavad ameeriklased taotleda veebisaidilt tasuta teste ja komplektid saadetakse koju. Veebisaiti ja muid üksikasju selle kohta, kuidas ja millal teste levitatakse, ei ole avaldatud. Eksperdid nõuavad, et kindlustusandjad teeksid koostööd apteekidega, et teha testid tarbijatele tasuta.

Värskendage seda lehte viimaste uudiste saamiseks. Tahad rohkem? Liituge USA TODAY tasuta Coronavirus Watchi uudiskirjaga, et saada värskendusi otse oma postkasti jaliituda meie Facebooki grupiga.

CDC: Ära mine kruiisile

Haiguste tõrje ja ennetamise keskused hoiatasid neljapäeval reisijaid kruiiside eest, kuna COVID-19 juhtumite kogumid laevadel suurenevad koos omikroni variandi ilmnemisega. 30. novembrist 14. detsembrini teatasid USA vetes tegutsevad kruiisilaevad CDC-le 162 COVID-19 juhtumist. 15. detsembrist 29. detsembrini teatasid USA vetes sõitnud kruiisilaevad CDC-le 5013 COVID-19 juhtumist.

"Täna tõstis CDC kruiisireiside terviseteate 4. tasemele, soovitades inimestel vältida kruiisireise olenemata vaktsineerimise staatusest," seisis CDC avalduses.

Juhtiv tööstusorganisatsioon Cruise Lines International Association ütles, et on CDC otsuses pettunud, öeldes, et see on "eriti segadusse ajav, arvestades, et kruiisilaevadel tuvastatud juhtumid moodustavad pidevalt pardal olevast elanikkonnast väga väikese vähemuse … ja Enamik neist juhtudest on asümptomaatilised või kerged."

– Morgan Hines

USA-s registreeritakse iga päev keskmiselt 300 000 nakatumist

Ameerika Ühendriikides registreeritakse esimest korda keskmiselt rohkem kui 300 000 uut koronaviiruse juhtumit päevas, kuigi haiglaravi numbrid on mõnevõrra vähem sünged.

USA TODAY Johns Hopkinsi ülikooli andmete analüüs näitab, et kolmapäeval lõppenud seitsmepäevase perioodi jooksul teatati riigis 2,11 miljonist juhtumist, mis on 82% rohkem kui eelmise nädalaga, kuna omikroniline variant, pühadekogunemised ja meeletu testimine aitasid arvusid tõsta.

47 osariiki näitab juhtumite arvu suurenemist ja 15 osariiki teatasid oma kõigi aegade suurimatest juhtudest: Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Illinois, Maryland, Massachusetts, New Jersey, New York, Ohio, Pennsylvania, Rhode Island, Virginia ja Washington ja Puerto Rico.

Tõenäoliste COVID-19 patsientide haiglaravi kiirus kasvas nädala varasemaga võrreldes 20,7%, mis on murettekitav, kuid palju madalam kui nakkuste hüpe. Eksperdid ütlevad, et varased andmed näitavad, et omikron ei pruugi olla nii tõsine kui varasemad variandid. Sellel ja vaktsineeritud ameeriklaste arvu kasvul on olnud mõju – praegu COVID-19-ga haiglas viibivate ameeriklaste arv ulatub ligikaudu 65 000-ni ehk umbes poole võrra jaanuari arvust, teatasid haiguste tõrje ja ennetamise keskused.

Contents

Category: